Program XXX Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej


Sobór Swiętej Trójcy w Hajnówce

Program XXX Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 08.-14.05.2011:

08.05.2011 (niedziela) godz. 18.00
Otwarcie Festiwalu. Koncert Inauguracyjny MF HDMC w wykonaniu Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej

10.05.2011 (wtorek) godz. 16.00
1. Hajnowski Chór Kameralny - Hajnówka (Polska)
2. Męski Chór Kameralny im. Bogdana Onisimowicza - Supraśl - Białystok (Polska)
3. Chór Parafii Prawosławnej św. Michała - Orla (Polska)
4. Chór Żeński X Liceum Ogólnokształcącego - Białystok (Polska)
5. Młodzieżowy Chór Soboru Świętej Trójcy - Hajnówka (Polska)
6. Młodzieżowy Chór Parafii św. Jerzego - Białystok (Polska)
7. Młodzieżowy Chór Mieszany "Butelion" - Bitola (Macedonia)
8. Chór "Oktoich" Prawosławnego Ordynariatu WP i Cerkwi śww. Cyryla i Metodego - Wrocław (Polska)

11.05.2011 (środa) godz. 16.00
1. Młodzieżowa Grupa Śpiewacza "Żemerwa" - Studziwody (Polska)
2. Chór "Preobrażenije" Soboru Przemienienia Pańskiego - Kuzniecowsk (Ukraina)
3. Chór "Amici Canentes" Towarzystwa Przyjaciół Chóru Uniwersytetu Warszawskiego - Warszawa (Polska)
4. Chór "Prepodobny Rafaiło Banatski" - Zrenjanin (Serbia)
5. Chór Mieszany "Dobricz" - Dobricz (Bułgaria)
6. Chór Cerkwi Zaśnięcia NMP - Iljiczowsk (Ukraina)
7. Chór Wydziału Pedagogicznego Białoruskiej Akademii Muzycznej - Mohylew (Białoruś)
8. Męski Zespół Wokalny "Kairos" - Lublin (Polska)

12.05.2011 (czwartek) godz. 16.00
1. Chór Miejski Urzędu Miasta Kalymnos - Kalymnos (Grecja)
2. Chór Duchowieństwa Dekanatu Nowosądeckiego (Polska)
3. Chór Dziecięcy Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych Białoruskich - Grodno (Białoruś)
4. Chór Duchowieństwa Diecezji Warszawsko-Bielskiej (Polska)
5. Chór "Polifonia" Pracowników i Studentów Politechniki Białostockiej - Białystok (Polska)
6. Chór Katedralny Parafii Prawosławnej św. Marii Magdaleny - Warszawa (Polska)
7. Chór "Wozrożdienije" - Homel (Białoruś)
8. Chór im. W. Pałkina Filharmonii Charkowskiej - Charków (Ukraina)

13.05.2011 (piątek) godz. 16.00
1. Dziecięco-Młodzieżowy Chór "Rożdiestwienskij" Soboru Katedralnego Chrystusa Zbawiciela - Kaliningrad (Rosja)
2. Chór "Bizantyjskie głosy" - Ateny (Grecja)
3. Kameralny Chór "Oktoich" - Amsterdam (Holandia)
4. Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego - Warszawa (Polska)
5. Chór "Bracia Baruch" - Belgrad (Serbia)
6. Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej - Warszawa (Polska)
7. Chór Akademicki Uniwersytetu im. W. Bielińskiego - Penza (Rosja)
8. Państwowy Chór Republiki Białorusi im. G. Citowicza - Mińsk (Białoruś)

14.05.2011 (sobota)
Zakończenie Festiwalu
godz. 13.00 - Ogłoszenie wyników - Hajnowski Dom Kultury

Koncerty Galowe:
godz. 15.00 - Sobór Św. Trójcy w Hajnówce (ul. ks. A. Dziewiatowskiego 15)
godz. 18.00 - Cerkiew Hagia Sophia w Białymstoku (ul. Trawiasta 5)

Imprezy towarzyszące Międzynarodowemu Festiwalowi Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej:
12.05.2011r. godz.19.00 - Koncert Muzyki Cerkiewnej - Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego (Warszawa-Praga)
13.05.2011r. godz. 20.30 - Koncert Plenerowy "II Wyszehradzka Uczta Folklorystyczna" - Ośrodek Edukacji Leśnej "Jagiellońskie" (Białowieża (żwirownia))
28.04-14.05.2011r. - wystawa z okazji XXX-lecia MFHDMC "Bezdźwięczny śpiew fotografii" - Hajnowski Dom Kultury
08-14.05.2011r. - wystawa "Haftowana Ikona w rękodziele ludowym" - wystawa plenerowa przed Soborem Świętej Trójcy
08-14.05.2011r. - wystawa "Monastycyzm" - dolna cerkiew Soboru Św. Trójcy w Hajnówce oraz koncerty w innych miejscowościach województwa podlaskiego


do góry
<<wróć



© 2017 kuczynscy.pl | U Żukoweji Mańki - Agroturystyka Dubicze Cerkiewne, Podlasie